05071464301

Taşınma Gününüz Nasıl Geçecek ? Nasıl Taşıyoruz ?

 • Taşınma gününüz hakkında bilgi
 • Çelik kasalı kamyonlar


Eşyalar Nasıl Paketlenir, Nelere Dikkat edilmelidir ?

Bir yerden bir yere taşınmak oldukça zor bir iştir. Taşınmak beraberinde bir çok sorun ve riskler getirir. Taşınmaya karar verdiğinizde en değerli eşyalarınızın zarar görmemesi ve yıpranmaması için çok dikkat etmeniz gerekir. Taşımacılıkta paketleme işlemi oldukça önem taşır. Çünkü sizlerin değerli eşyalarınıza doğru paketleme işlemi yapılmazsa zarar görme, kırılma ihtimali oldukça yüksektir. Taşınma sırasında tüm eşyaların doğru paketlenmesi büyük önem taşır.

Eşyalarınızı ambalajlarken ihtiyacınız olacak olan eşyalarınızın boyutlarına göre farklı farklı kolileri, koli bandı, koliler içerisinde tampon oluşturması için gazete kağıtları veya balonlu naylonları hazır bulundurmanız gerekmektedir. Yapacağınız paketleme işlemi gideceğiniz yolun uzunluğuna göre daha güvenilir bir şekilde hazırlanmalıdır. Taşınma sırasında sizlere yardımcı olabilecek, eşyalar nasıl paketlenir? Tabaklar nasıl paketlenir? Koltuk takımları, mobilyalar nasıl paketlenir? Beyaz eşya nasıl paketlenir? Teknolojik aletler nasıl paketlenir? Gibi sorunlarınıza cevap vereceğiz.

eşyalar nasıl paketlenir

Taşıma hizmetlerinde en kaliteli evden eve nakliyat hizmetlerimizi sunmak için en kaliteli ambalaj malzemeleri ile paketleme yaparak hizmet sunmaktayız, hizmetlerimizde sizlerin ve eşyalarınızın hiçbir şekilde zarar alınmayacak şekilde paketleme işlemi tamamlanında yapmanız gereken tek şey eşyalarınızın güzel bir şekilde taşınması kalmıştır Söz Nakliyat yıllardır yanında çalıştırdığı profesyonel elemanlarımız ile taşınma işinde'de sorunsuz bir şekilde tamamlanarak sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız.

Tabaklar Nasıl Paketlenir

Tabaklar Nasıl Paketlenir ?

Camdan yapılmış eşyalar, tabaklar, porselen, ayna gibi eşyalar kırılacak eşyalar arasında bulunduğu için en hassas davranılması gereken eşyalardır. Bu eşyaların paketlenmesinde en önemli unsur eşyanın çevresini saracak 2 ya da 3 katlı gazete kağıtları, balonlu naylonlar kullanılabilir. Eğer eşyanın içi doldurulabiliyorsa (Bardak gibi) içi doldurulmalıdır. Sorunsuz bir taşınmanının olmazsa olmazı gazete veya patpat malzemeleridir.

HALILAR NASIL PAKETLENİR?

Taşınma sırasında aslında en kolay ve risksiz taşınabilen eşya olarak halılar görünür. Fakat halı diğer eşyalara göre taşınma sırasında oluşabilecek gözle görünmeyen tüm toz ve kokuları üzerine toplar. Bu durum da yeni evinize geçip halıları açtığınız da tüm toz ve kötü kokular ortaya yayılabilir. Yani eski evinizin kirliliğini yeni evinize taşıyabilirsiniz. O yüzden halıların dışarıdan havayla teması kesilecek şekilde dikkatli bir şekilde sarılması gerekir. Bunun için genellikle halı kılıfları kullanılır. Temiz olan halı kılıflarına düzgünce ve sıkı sarılmış halılarınız geçirilir. Halının sıkı sarılması ve iple bağlanması çok önemlidir.

halılar genellikle göründüklerinden ağır oldukları için sıkı sarılmazlar ise kılıfları yırtabilirler. Sıkı sarılmış ve iple bağlanmış halılarınız hem daha az yer kaplayacak hem de halı kılıflarının zarar görmesini engelleyeceksiniz. Halı kılıfının takılması ile halının dışarından kirlilik ve toz alması da zorlaşır. Bu da halınızı yeni eviniz de kılıfından çıkardığınız da kılıfına sarmış gibi bulabilmenizi sağlar.

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketleniyor ?

Sarma işlemleri yapıldıktan sonra kutu içerisinde yerleştirilirken diğer eşyalar ile arasında tampon vaziyeti görecek karton, gazete kağıdı vs. gibi şeyler kullanılmalıdır. Kutu içerisinde en ağır eşya en alta, en hafif olanlar en üstte olacak şekilde yerleştirilmelidir.
  Neden Söz Nakliyat'ı Seçmelisiniz ?
 • Daha Geniş Araç Filosu
 • En Ucuz Nakliye firması
 • %100 Sigortalı
 • Kaskolu Taşıma
 • Özel Ambalaj Malzemeleri
 • Söz Nakliyat Taşıma Ekibi
 • Özel Marangozcumuz
 • Eşyanız Teslim Edilince, Ücret Ödeyin
 • 7000'den Fazla Referans
 • Anında Destek Ekibi

Sorunsuz Taşınmanın en mantıklı yolu Söz Nakliyat'ı Tercih Ederek Anahtar Teslim Hizmetini Denemeniz olacaktır.

mobilyaların ambalajı nasıl yapılır ?

Koltuk Takımları Nasıl Paketlenir ?

Eviniz de kullandığınız mobilyalar genellikle ahşap, deri veya kumaştan yapılmış yüzeylere sahiptir. Bu eşyaların taşınma sırasında yırtılmaması, hasar görmemesi, darbe almaması, leke kalmaması, bir ayağının veya ahşap yerinin kırılmaması için dikkatli ve özenle paketlenmesi gerekir. Mobilyalar profesyonel bir şekilde ambalajlanmalıdır. Genellikle ev veya ofis taşımacılıkta değerli eşyaların zarar görmemesi için kullanılan ambalajlama yöntemi balonlu naylon kullanımıdır. Mobilyalarınız eşyadan eşya veya yüzeyden yüzeye göre farklılık gösterebilmektedir. Ambalajlarken çok fazla gerdirmemek yırtılmayı önlemektedir.

Fakat ne olursa olsun tüm mobilyalarınızı en az iki veya üç kat olacak bir şekilde paketlemelisiniz. Yükleme sırasında oluşabilecek sorunlara karşın paketlerin açılmaması için gerekli olan tüm önlemlerin alınması gerekir. Ambalaj yaptığınız ürünün kalitesi burada çok önemlidir.

Evde çok büyük bir yer kaplayan koltukların bir taraftan da evimizi güzel gösteren en özel parçalarından birisi olduğunu unutmamalıyız, muhtemelen evinizde yırtık veya kirli gözüken bir koltuk hiç hoş durmazdı, o yüzden ambalajlama sisteminin özel olması gerekmektedir.

Mutfak araç gereçleri nasıl paketlenir

MUTFAK ARAÇ GEREÇLERİ VE KESİCİ ALETLER NASIL PAKETLENİR?

Taşınma sırasında eşyaya değil ama kişiye zarar verebilecek büyük risk taşıyan eşya kategorileri mutfak araç gereçleridir. Açmak gerekirse bunlar Bıçaklar, çatallar ve keskin uçlu aletlerdir. Mutfak araç gereçlerinin dikkatle paketlenmediğinde verebilecekleri zararı asla küçümsemeyin. İyi paketlenmemiş bir bıçak büyük hasar bırakabilir. Mutfak eşyaları çok katlı ve dikkatle sarılmalıdır. Bıçakların hepsini ayrı ayrı gazete ve bıçağın kesemeyeceği bir şeye sarın. Tüm bıçaklarınızı aynı yere yan yana olacak şekilde koyun. Daha sonra mümkünse bu bıçakları birbirine küçük lastik ya da ip gibi bir şeyle bağlayın. Sonra hepsini tekrar bir gazeteye sarın ve bir kutu ya da poşet içerisine koyun. Üzerine mutlaka bıçak olduğunu belirtecek bir şey yazmalısınız. Çünkü fark etmeden paketi eline alan bir kişi dikkatsiz davrandığında bıçak veya kesici alet nedeniyle vücudunun bir yeri hasar görebilir.

Söz Nakliyat Avantajları;

 • Kendi Araçlarımızı Kullanıyoruz.
 • Kendi Elemanlarımızla Çalışıyoruz.
 • Kendi Asansörlerimizi Kullanıyoruz.
 • Kendimize Ait Özel Paketleme Şekli.
 • Özel Marangozcu Gönderiyoruz.
 • Düzenli Şehirler Arası Nakliye Yapıyoruz.
 • Ödemeleri Son Kontrol'den Sonra Alıyoruz.
 • Sorumluluğumuzun Farkındayız.
 • Ekonomik Taşıyoruz.
 • Elemanlarımızı Kendimiz seçiyoruz.
 • Yabancı Uyruklu Eleman Çalıştırmıyoruz.
 • Her Hizmet İçin Ayrı Araç Sunuyoruz.
 • Seçilmiş Firmayız.
 • Müşteri Memnuniyetine Çok Önem Veriyoruz.
 • Sözümüzün Arkasındayız, En iyi firmayız.

Perdeler Nasıl Paketlenir ?

Taşınırken evde paketlenen en son eşyalar arasında genellikle perdeler bulunur. Perdeler ince ve uzun yapısından dolayı hasar görebilme, kirlenme, kırışma ihtimali en riskli eşya kategorisindedir. Perdeler sizlerin dikkatle katlayıp temiz bir kutuya koyması gereken bir eşyadır. Öncelikle içinin temiz olduğuna inandığınız bir kutuya dikkatle ve özenle katladığınız perdelerinizi yerleştiriniz. Perde hafif olduğu için kutular taşıma aracında alta yerleştirilirse ezilebilir. Bunun için perdelerin olduğu kutuları üste koymaya çalışmalısınız.
Taşınma Günü Aşamaları;
 1. Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçerek Hemen Bir Ekibimiz hakkında bilgi edinin.
 2. Ekspertiz Hizmetimiz ile eşyalarınızı kontol ediyoruz
 3. Taşınma Gününüz Yaklaşınca Ekibimiz Sizleri Arıyor.
 4. Taşınma Gününde Özel Üretilmiş Ambalaj Malzemeleri ve aracımız, Elemanlarımız Evinizin önünde Müsaitlik durumunuzu Öğrenmek için sizi Arıyor.
 5. Eşyanızı Taşımaya Başlayan Ekibimiz.
 6. Ambalajlma Hizmeti Tamamlanınca
 7. Taşıma Hizmeti Başlamaktadır.
 8. Eşyanız Diğer Tarafta Teslim Edilince Son Kontrolleri Yapınız.
 9. %100 Müşteri Memnuniyeti ile evinizi Taşıttırdınız, Tebrikler.

TEKNOLOJİK ALETLER, TELEVİZYON NASIL PAKETLENİR?

Taşınma esnasında en çok dikkat edilmesi gereken ürünler teknolojik aletlerdir. Örneğin iyi paketlenmemiş bir televizyon hasar gördüğünde kullanıcı hatası olarak görülebilir ve garanti kapsamında olmayacağı için televizyonunuz artık kullanılamayacak hale gelebilir. Televizyonun kendi kutusu var ise işiniz biraz daha kolaylaşacaktır. Eğer kendi kutusu yoksa televizyonun veya teknolojik aletinizin sığabileceği uygun bir kutu bulmanız gerekecektir. Öncelikle teknolojik aletinizin kutuyla direk temasını kesecek şekilde aralara gazete kağıtları, veya eşya köpükleri yerleştirilmelidir. Daha sonra teknolojik aletinizi balonlu naylon ile etrafını en az 2 ya da 3 defa sarmış ve birçok kesişme noktasından bantlamış olmalısınız. Balonlu köpük ile çevresini geçtiğiniz televizyonu gazete kağıtları, veya eşya köpükleri dolu kutuya dikkatlice yerleştirip kutuyu yine dikkatlice bantlamalısınız. Tekolojik aletler nasıl paketlenir
BUZDOLABI, ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNESİ, BEYAZ EŞYALAR NASIL PAKETLENİR?
Beyaz eşyalar bir evin genellikle en pahalı eşyaları olduğu için taşınmada zarar görmemesi çok önemlidir. Taşınma esnasında çizilme, hasar görme gibi durumlarda en kısa sürede değiştirilmesi düşünüleceğinden dolayı zarara uğramamanız adına en doğru ve dikkatli paketleme işlemi görmesi gereken eşyalar arasındadır. Örneğin bir beyaz eşyanın tüm çevresini sarabilecek (Özellikle uç kısımları) beyaz eşya köpüğü ya da balonlu bir naylon ile dikkatlice sarılmalıdır. Sarma işlemini beyaz eşyanızın ne kadar çok çevresine dolarsanız hasar riski o kadar azalacaktır. Unutmayın beyaz eşyanızın çevresini sarmak için kullandığınız malzemelerin kalitesinin yüksek olması, beyaz eşyanızın çizilme, ezilme, hasar göre gibi durumlardan korunmasını arttırır.
KUTULARA YAZI YAZIN

Taşınma sonrasında yeni yerleştiğiniz eviniz veya ofisinizde paketlenmiş eşyaları yeniden yerleştirmek hiçte kolay değildir. Taşındığınız yerden eşyalarınızı paketlerden sırasıyla ve dikkatli bir şekilde kutuların üzerine hangi kutuda ne olduğunu, kutu içerisinde ki eşyanın kırılabilir olup olmadığını belirten yazılar yazıldığında yerleştirme sırasında da büyük ölçüde size yardımcı olacaktır. Unutmayın tüm bu paketleme işlemleri sonrasında her kutunun üzerine mutlaka Kırılacak, hassas, cam vs. gibi içerisinde ne olduğu belirtilecek bir yazı yazılmalıdır. Bu yazı hem taşıyanın daha dikkatli olması hem de yerleştirirken daha kolay bulunması için gereklidir. Böylece yeni evinizde daha rahat bir eşya yerleştirme işlemi yapmış olacaksınız.Yorum Yaz

Söz Nakliyat'ı Tartış

 • Merkez

  Ankara Yenimahalle

 • İletişim

  0507 146 43 01

 • Mail

  info@soznakliyat.com

Tebrikler. Mesajınız başarıyla gönderilmiştir
Hata, lütfen tekrar deneyin. Mesajınız gönderilmedi